Sayın emine erdoğan hanımefendi’nin himayelerinde, çevre ve şehircilik bakanlığı tarafından yürütülen sıfır atık projesi, dünyadan ve türkiye’den birçok katılımcıyı “atıklarını azalt – yarınları kurtarmaya bugünden başla” teması ile 2. Uluslararası sıfır atık zirvesi’nde sürdürülebilir biyokütle projemizi tanıtmak üzere katılım gerçekleştirildi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'ın eşi Emine ERDOĞAN, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen Sıfır Atık Projesi kapsamında düzenlenen 2. Uluslararası Sıfır Atık Zirvesi’ne katılım sağlandı. "Atıklarını Azalt-Yarınları Kurtarmaya Bugünden Başla" temasıyla Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen zirvede konuşan Emine Erdoğan, Sıfır Atık Projesi'nin ilk kez, 2017'de tanıtıldığını hatırlatarak, iki yıl boyunca, çok sayıda etkinlik gerçekleştirdiklerini söyledi. Yaptığı konuşmada “ÇEVRE SORUNLARIYLA İLGİLENMEK GÖNÜLLÜLÜK OLMAKTAN ÇOK ZORUNLULUKTUR” ifadesine yer veren Emine ERDOĞAN konuşmasının ardından zirvede kurulmuş olan Tarım ve Orman Bakanlığı standını ziyaret etti.

Yapılan ziyarette Proje Asistanı Hüseyin AKYOL tarafından hem yürütülmekte olan projemiz hem de Samsun Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü bünyesinde bulunan Enerji Tarımı Araştırma Merkezi’nin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verilmiştir.